Blog

22 Ekim 2019

3d Görselliğinde Projelendirme

Beton, tek tek döşenen taşlı yollar zamanla derzlerinde kumlanmaya, ot bitmesine, su birikintisine neden olur. Bu alanların üzerine basıldıkça çamur ve sular kişilerin ayaklarını kirletir ve rahatsız eder. Desenli asfalt uygulaması, yağmur yağdığında suyun istenilen yöne doğru akışını sağlar. Renkli ve desenli asfalt ile derzlerin bu kirli görünümüne son verir. Desen ve renk tasarımlarına fabrikada 3D görselliğinde projelendirilir.

Baskı halde uygulanan bu asfalt türü, su ve çamur oluşturmaz, basıldıkça renkleri solmaz, desenleri silinmez. Nedeni de desen kalıpları yerleştirildikten sonra asfalta gömülene kadar kompaktörler gezdirilmesi ve derzler elde edilene kadar desen verme işlemi devam etmesi. Renkli ve desenli asfaltlarda çökme, bozulma, kabarma meydana gelmez. Kısa sürede işçiliği tamamlanır ve teslim edilir. Özel kişilerin veya kurumsal alanların yürüyüş yollarına, otoparklarına, meydanlarına, park ve bahçelerine yapılan bu uygulama ile kentin mimari dokusuna da estetik görünümü ile hizmet eder. Yürüyüş yollarında kullanılan sert zemin yerine renkli, desenli asfaltın uygulanması kişilerin yürüken daha az yorulmasına ve kasların sertleşmesine engel olan yumuşak, homojen yapıya sahip. Basketbol sahalarında, tenis kortlarında renkli ve desenli asfalt ortama sağladığı şıklığı ve kaliteli yapısıyla dikkati çeker. Akrilik zemin kaplaması, uygulandığı alanın açık veya kapalı olmasına göre değişkenlik gösterir.

Kapalı otoparklarda, bisiklet yollarında, işlek cadde ve sokaklarda renklerin cazibesi ile kişilerin ilgisini çeker. Renk seçenekleri birleştirilerek bir çok farklı renkler oluşturulabilir. Avm önlerinde, otel girişlerinde, fabrika sahalarında rezidanslarda, site içi yollarda güvenli, faydalı ve pratik çözümler sunar. Kaplama boyanın içerisindeki polimerler ve doğal malzeme kullanımından kaynaklı uzun ömre sahiptir. Sağlıklı renkli, desenli asfaltlar, çimentonun mukavemetiyle asfaltın esnek yapısıyla güneşe ve soğuk havaya karşı performansıyla dünyanın bir çok ülkesinde tercih ediliyor.

Genel
orasadmin Hakkında

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir