Blog

3 Eylül 2019

Desenli Asfaltlar Hakkında

Desenli Asfaltlar Hakkında

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber yaşamlarımıza yeni yeni giren kavramlar var. Bu kavramlardan bir tanesi hani belki kimilerimizin çok da ilgisini çekmeyen asfaltlar noktasında oluyor. Asfalt deyince genel olarak insanların aklına siyah klasik asfaltlar gelse de artık dünya değiştir. Sadece klasik siyah asfaltlar değil, renkli hatta desenli olan asfaltlar var

Temel Bilgiler

Desenli asfalt faydaları ve temel özellikleri noktasında söylenebilecek kimi şeyler şunlardır

  • Desenli asfaltlar firmaya özel damgalı da olabilmektedir
  • Hızlı kurulum yapılır.
  • Kolayca tamir edilir
  • Tuzdan arındırıcı bir yapısı vardır
  • UV ışınlarına dayanıklı renklerden üretilirler ve yıllarca rengini korurlar
  • Karmaşık desenler ya da basit görünümler elde edilebilir
  • Özel desenler ve logolar da yapılabilmektedir.

 

Desenli  asfaltlar  için öncelikle üzerine bir şablonu yerleştirilir veya yeniden ısıtılmış asfalta desenlendirilir  ve ardından polimer modifiyeli bir kaplamanın uygulanmasından oluşur. Yani bu noktada üretici firmaya göre farklı üretim teknikleri mevcuttur.

Desenli  asfalt kaplamalar, dayanıklı, kaymaz, çekici, kullanıcı dostu bir kaplama sağlamak için montajcılar tarafından özel olarak polimer kimyagerleri ve üreticiden gelen girdilerle geliştirilmiş olan ürünlerdir.

Sistem asfalt yüzeylere desenleme ve kaplama eğitimi almış montajcılar tarafından uygulanır. Bu alanda mutlaka alanında deneyimli asfalt montajcıları ile çalışılması gerektiği unutulmamalıdır.

Projenin sahibi veya tasarımcısı, istenen görünümü oluşturmak için birkaç desen ve renk kombinasyonu arasından seçim yapabilir. Desenli asfalt kaplamalar, uygulamaya bağlı olarak farklı kalınlıklarda uygulanabilmektedir. Bu tamamen duruma bağlıdır. Her kullanım alanında aynı kalınlık olacak diye bir kaide yoktur.

Genel
orasadmin Hakkında

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir