Blog

5 Kasım 2019

Desenli Renkli Asfalt Deyince

Desenli Renkli Asfalt Deyince

İnsan denen varlığın yaşama alanları içinde sokaklar başlı başına özel bir önem arz ediyor. Doğanın içinde doğrudan doğruya yaşamayan insanlar bulundukları yerlerde kurdukları evler, mahalleler arasında geçiş yaparken sokakları ve caddeleri kullanıyor. Bu alanların yer kaplamasında ise yani zeminlerde ise asfalt ismi verilen malzeme kullanılıyor. Bu malzeme tüm dış alanlarda gerek insanların gerek taşıma araçlarının sorunsuz olarak yol almasına katkı sunuyor.

Normalde asfalt denilen ürün zift katran tarzında malzemelerden üretilen siyah olan malzemeler olsa da artık bu alanda da yaşanan bir gelişme var bugün pek çok alanda desenli renkli asfalt karşımıza çıkıyor.

Kullanım alanı olarak bakıldığında özellikle çocuk parkları, oyun alanları, açık spor tesisleri, yürüyüş yolları desenli renkli asfalt kullanılan alanlar. Ama elbette kapsam bununla sınırlı değil. Bunun yanında kimi firmalar kendi işyerlerinin ve/veya tesislerinin olduğu alanlara  da kendi firmalarının tanıtımını yapacak biçimde logolu ya da onlarla özdeşleşen ürünleri simgeleri koyabiliyorlar.

Benzer bir durum kimi büyük siteler için de geçerli. Örneğin büyük inşaat firmaları desenli renkli asfalt yaptırılabiliyor. Olaya pazarlama açısından bakıldığında sağlam bir gerilla pazarlama tekniği. Bunun yanında bu tür asfaltlar firmaların bilinirliğini görünürlüğünü artırma yönünde de özel yer teşkil ediyor.

Teknik olarak yapım aşamasında iki farklı yöntem karşımıza çıkıyor. İlkinde normal asfalt üretildikten sonra renkli desenlerin katılması. Bir diğer yöntem ise üretimin tamamen bu şekilde gerçekleşmesi.

Bazen tek renk olabildiği gibi bazen çizgili, logolu, .içek desenli gibi muhtelif desenler olabiliyor. Bu tamamen kişisel tercihlere ve istemlere bağlı olarak değişiyor. Bunun yanında çok özel tasarımlar, renkler, sanat eseri gibi kabul edilebilecek olan asfaltlara da dünyanın birçok yerinde denk gelmek mümkün. Son yıllarda giderek popülerliği artan olgular.

Sipariş bazlı olarak üretiliyorlar. Fiyatlar hakkında son olarak bilgi vermek gerekir ise öncelikle üretici firmanın satış politikası rakamı belirleyen en temel unsur. Bunun yanında ne kadar miktarda üretildiği,ne tür bir desen yapılacağı, yapılacak ödemenin biçimi yani peşin mi taksitle mi olacağı rakamı etkileyen faktörlerdir.

Genel
orasadmin Hakkında

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir