Blog

14 Ocak 2020

Desenli Renkli Asfaltların Kullanıldığı Alanlar

DESENLİ RENKLİ ASFALT NEDİR?

Günümüzde de birçok yerde kullanılan desenli renkli asfaltlar gerek estetik görüntüsüyle, gerek sağladığı avantajlarla ve düşük maliyetli bir bütçeyle alıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Genelde yaya yolu, koşu yolu ve bisiklet yolları üzerinde daha çok gördüğümüz desenli renkli asfaltlar, yolların üzerindeki desenlerle basit bir şekilde ayrılmıştır. Desenli renkli asfaltlar kişinin bütçesine de yük olmamaktadır. Belirlenen fiyat uygulanacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir.

DESENLİ RENKLİ ASFALTLAR KULLANIMA UYGUN MU?

Desenli renkli asfaltlar diğer yapılara göre bakım istemediğinden kullanımı kolaydır. Zamanın aşımına uğramaz. Normal beton asfalta göre daha uzun ömürlüdür.

Uzun süre boyunca kullanımda desenlerde solma ve renklerde bozulma olmaz. Kullandığınız desen ve rengi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Bu uygulanan işlemde yol zarar görmez.

Kullanılan boyalar sayesinde güneş ışığını doğrudan üzerine toplayıp ısı saçmaz. Buda sıcak iklime sahip illerde veya ilçelerde yaşayan kişilerin kullanımında kolaylık sağlar.

Kar, kış soğuk geldi çattı diyelim bu boyalı zemine ne olacak?

Desenli renkli asfaltlar çok yüksek dereceli soğuklardan, sıcaklara, hatta en sert yağmurlara karşı oldukça dayanıklıdır. Olası bir zarara karşı da en kısa sürede onarım için yetkili firmayla anlaşabilirsiniz.

Desenli renkli asfaltlar için özel boya ve çimento kullanılır bu sayede sert darbelere karşı da dayanıklılık gösterir.

DESENLİ RENKLİ ASFALTLARIN EN ÇOK KULLANILDIĞI ALANLAR

  • Site içi yürüyüş yolları, koşu yolları, araç ve bisiklet yollarında
  • Park ve bahçelerde
  • Fabrika içi giriş yolu, çevre ve nakliye alanlarında
  • Açık ve kapalı tüm otoparklarda
  • Basketbol sahaları, voleybol sahaları ve tenis kortları gibi spor alanlarında
  • Kapalı ve açık depo yerlerine, depo yerlerindeki iç ve çevre alanlarında

kullanımları oldukça yaygındır.

NEDEN ASFALT?

Normal asfalt yerine neden desenli renkli asfalt kullanımı daha çok tercih edilmiştir? Sorusunun cevabı ise çok net ortada, kullanım ve estetik görüntüsü açısından yıllarca dayanıklı olan desenli renkli asfaltlar,  normal asfaltlara göre oranla daha ön plandadır ve bu yüzden insanlar tarafından daha çok tercih edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Genel
orasadmin Hakkında

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir