Blog

26 Kasım 2019

Neden Renkli Desenli Asfalt

Son yıllarda yürüyüş yollarında, bisiklet yollarında, miting alanlarında, park ve bahçelerde, fabrika sahalarında, kaldırımlarda yere basarken rahatlığından, görünümünün şıklığından dolayı keyif aldığımız renkli desenli asfaltlar geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir. Renkli ve desenli asfaltın altına su sızmadığından yüzeyde su birikintileri oluşturmaz. Renkli ve desenli asfaltların üzerinde yürürken ayaklara su sıçramaz, çamur bulaşmaz. Neden Renkli Desenli Asfalt

Derz aralarında otlar büyümez, kumlar her rüzgar estiğinde insanları rahatsız etmez. Güneşin yakıcı sıcaklığından etkilenmez. Her an canlı renkleriyle estetik görünümünü korur. Renkli ve desenli asfalt yapılırken sağlığa zararlı kimyevi maddeler kullanılmaz. Üzerine uygulanan akrilik boyası çimentonun mukavemetiyle birleştirilince uzun yıllar kullanılabilen renkli desenler ortaya çıkar;. bu da maliyeti azaltır.

Ekonomik kullanımı, dayanaklılığı, kamu kuruluşlarının, iş yerlerinin özellikle belediyelerin tercih ettiği asfalt türüdür. Müşteri fabrikalarda 3D boyutlu olarak asfaltın desenini, ölçülerini, renklerini görür, karar verildikten sonra asfalt yapılacak alan temizlenir, gerekirse ıslah edilir ve 24 saat gibi kısa zamanda işlem tamamlanarak kullanıma açılabilir. Renki ve desenli asfaltların yapımı bittiğinde tek tek taşların dizilmiş görüntüsünü verir, aslında komple homojen bir yüzey kaplama özelliğine sahiptir. Uzun yıllardır dünyada kendini kanıtlamış olan renkli ve desenli asfaltlar, bulunduğu ortamın mimari dokusuna uyumlu bir görünüm sergiler. Üzerine basıldıkça veya araçlar geçtikçe çatlama, bozulma gibi sıkıntılı durumlar yaşanmaz. Yüksek sürüş konforu ve kayma direnci gösteren renkli desenli asfalt, ince kalınlıklarda da uygulanabilir. Sürekli bakım gerektirmeyen asfaltlar esnekliği sayesinde de kısa zamanda deforme olmaz. İlk günkü görünümünü korur.

Her türlü kimyasal maddeye karşı da dayanım gücü olması eski derz aralıkları boşalan, renkleri solmuş, taşların yerinden oynadığı kötü görünümleri ortadan kaldırır, modern çizgileri ve sağlamlığı bir arada yaşatır.

Genel
orasadmin Hakkında

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir