Blog

10 Mart 2020

Özel Asfalt Boyası

Yürüyüş alanlarının, bisiklet yollarının, park ve bahçe gibi ortak paylaşım alanlarına son yılların teknolojik kazanımlarıyla değişim yapıldığı görülmekte. Şehirleşmenin gelişmesini, gerekliliğini ortaya koyan bu çalışmalar, bulunulan alanlara artı bir değer kazandırmaktadır. Bulunduğu alanın mimari dokusuyla renkli asfaltın uyumu şık bir görünüm sergiler. Özel asfalt boyası

Siyahlaşmış, derz aralarında otların büyüdüğü, yürürken kişilerin üzerine çamur, su birikintilerinin sıçradığı kaldırımlar yerine renkli asfalt döşenerek hem görüntü kirliliği ortada kalkmış oluyor, hem de daha hijyen ve estetik görünümle üzerinde yürümenin keyfini artırıyor. Toplanma alanlarının, fabrika sahalarının, site yollarının, basketbol sahalarının, tenis kortlarının, rezidansların yollarının sokakların rengarenk bir taşıması farklılık yaratıyor, kişiler üzerinde olumlu etki bırakıyor. Bir çok desenden oluşan renkli asfalt yapımı oldukça kolay ve ekonomik olarak da tasarruflu.

Yapılacak alanın önceden fabrikada 3D görüntüleme sistemiyle grafik tasarımını görüldükten sonra renkli asfalt yapımı 48 saat gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor.Tuğla, kiremit, Arnavut kaldırımı, kayrak taşı, fisko, kilitli taş, balık sırtı gibi desenler eskilerde olduğu gibi tek tek taşların döşenmesi ile değil dekoratif asfalt kaplama sistemi ile oluşturuluyor. Renkli asfalt ilerleyen zamanda taşların gevşemesi, yerlerinden çıkması, çatlaması gibi sorunlar yaşatmadan güzelliğini korur. Çimentonun mukavemetiyle güçlendirilmiş akrilik boya ile yüzeyin desenlerine renklendirme yapılıyor. Temizliği kimyasal maddeler olmadan su ve sabunla yapılıyor, vakumlu süpürge kullanılıyor. Herhangi bir çatlama, bozulma, güneşin aşırı sıcağından veya soğuk havanın etkilerden dolayı renklerde herhangi bir solma görülmüyor.

Özel asfalt boyası kullanılarak güneş ışınlarını yansıttığı için kişilerin asfaltın sıcaklığını hissetmiyor. En ucuz ve uzun ömürlü renkli asfalt esnek yapısı sayesinde üzerinde yürürken gürültü oluşturmaz. Derzlerin bozulmaması ile ideal bir zemin kaplama malzemesidir.

Genel
orasadmin Hakkında

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir