Blog

24 Eylül 2018

Neden Renkli Desenli Asfalt

Evden dışarı çıkıp da yürümeye başladığımda kaldırımların çarpık, kirli görüntüsü, kaldırım taşlarının çoğunluğunun kalkmış olması, bir de su birikintisi varsa ona yanlışlıkla basıp da üstünüze su sıçratması şehirlerimiz içerisindeki geleneksel görüntülerimiz maalesef. Kentsel dönüşümle birlikte, sitelerin çoğalması da etken olarak bazı ilçelerde başlayan asfaltlama çalışmaları görülmeye değer. Yazın sıcak günlerinde asfaltın yakıcı sıcaklığından bunalmıyorsunuz. Neden Renkli Desenli Asfalt

Ayaklarınız bastığınız yere çökecekmiş hissi vermiyor. Yürüyüş parkurlarında ayaklar artık sağlıklı ve güzel bir zemine basıyor. Temiz, sağlıklı oluşu ile hijyenik bir görünüme sahip. Estetik kaygılarla döşendiği belli olan renkli, desenli zemin kaplama asfaltlar mimari açıdan da uyumluluk sergiler. Renkli, desenli yüzey kaplamalı asfaltlar aynı zamanda yapılışı ile ekonomik ve hızlı uygulama özelliğine sahipler. Yani bu da zamandan ve paradan tasarruf etmek demek.

Neden Renkli Desenli Asfalt

Çimentonun mukavemeti ile gerçekleşen desenli asfaltların esnekliğini içeren kompozit ürünlerdir. Bu asfaltların üzerinde yürümek, araba kullanmak insana verilen değeri hissettirir. Yurt dışında sadece bisiklet yollarında kullanılan desenli renkli asfaltlarda ülkemizde artık bir çok yerde karşılaşıyoruz.  Genelde sitelerin fazla olduğu bölgelerde, iş yerlerinin önlerinde, otoparklarda, spor sahalarında, cadde ve sokaklarda karşılaşırız desenli asfaltlarla. Yürümeyi keyifli hale getiren desenli, rengarenk asfaltlar çevre düzenlemesi ile birlikte oldukça hoş ve estetik inceliktedir. Bakımı oldukça kolay olan bu asfaltların yüzeyi için özel su bazlı boyalar kullanılır.

Bu boyalar içindeki malzemelerden dolayı betonlardan daha uzun ömürlü olma özelliğine sahiptir. Üstelik su bazlı boyaların insan ve hayvan sağlığına hiç bir zararı yok.  Aynı zamanda kimyasallar kullanılarak temizlenmiyor. Temizliği çok basit. Zeminin kısa zamanda deforme olmasını da engelliyor. Kentleri modern bir görünüme dönüştüren desenli yüzey kaplamalı asfaltlar betonun soğuk havasından uzaklaştırıyor.

Genel ,
orasadmin Hakkında

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir